Spotkanie Pogon Szczecin - Raków Częstochowa zakończone wynikiem 1-1 na obiekcie Stadion Miejski im. Floriana Krygiera dnia 2023-11-12 14:00

Drużyny Pogon Szczecin i Raków Częstochowa zremisowały w dzisiejszym meczu Ekstraklasy, który odbył się na stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1, a na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie. To był 15. mecz ligowy obu zespołów w sezonie 2023-2024.

Mecz pomiędzy Pogon Szczecin a Raków Częstochowa

Dane meczowe:

Wynik końcowy: 1-1

Wynik na przerwę: 0-0

Data i godzina meczu: 2023-11-12 14:00

Liga: Ekstraklasa

Kolejka: 15

Miejsce rozgrywki: Stadion Miejski im. Floriana Krygiera

Bramki:

Bartosz Nowak 54', 0-1, asysta: Vladyslav Kochergin

Alexander Gorgon 67', 1-1, asysta: Kamil Grosicki

Kartki żółte:

Srđan Plavšić 44' (Raków Częstochowa)

Gustav Berggren 56' (Raków Częstochowa)

Sędzia:

Mecz sędziował: Szymon Marciniak, Polska

Następne mecze:

Pogon Szczecin: Stal Mielec, Gornik Zabrze, Gornik Zabrze

Raków Częstochowa: Cracovia Krakow, Sturm Graz, Slask Wroclaw

Sprawozdanie z meczu:

Wczorajszy mecz na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie przyniósł emocjonujące widowisko pomiędzy Pogon Szczecin a Raków Częstochowa. Pomimo wyrównanej gry, żadna z drużyn nie zdołała przełamać impasu w pierwszej połowie. Jednak druga część spotkania przyniosła nam wiele emocji, gdyż to wtedy padły obie bramki.

Pierwsze trafienie dla Raków Częstochowa zanotował Bartosz Nowak w 54 minucie, z asystą Vladyslava Kochergina. Jednak radość kibiców Pogoni była krótka, gdyż zaledwie 13 minut później Alexander Gorgon doprowadził do wyrównania, wykorzystując świetną akcję Kamil Grosickiego.

Mecz obfitował w emocje, intensywną grę i wiele okazji, które niestety nie zostały wykorzystane. Mimo wyrównanej gry, żadna z drużyn nie zdołała sięgnąć po zwycięstwo. Sędzia Szymon Marciniak, mimo kilku kartek, był skuteczny w utrzymaniu dyscypliny na boisku. Po tym remisie Pogon Szczecin zmierzy się kolejno z drużynami Stal Mielec oraz dwukrotnie z Górnik Zabrze, natomiast Raków Częstochowa zmierzy się z Cracovią Kraków, Sturmem Graz oraz Śląskiem Wrocław.