Spotkanie Raków Częstochowa vs Zaglebie Lubin, wynik końcowy 5-0

W meczu 14. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Rakowem Częstochowa a Zaglebiem Lubin, padł imponujący wynik 5-0 na korzyść gospodarzy. Spotkanie od samego początku należało do drużyny Rakowa, która już na przerwę schodziła z prowadzeniem 2-0. Mecz odbył się na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków, gdzie sędzią głównym był Tomasz Kwiatkowski z Polski.

Mecz pomiędzy Raków Częstochowa a Zagłębiem Lubin

Data i godzina meczu: 2023-11-05 14:00

Liga: Ekstraklasa

Kolejka: 14

Miejsce rozgrywki: Miejski Stadion Piłkarski Raków

Sprawozdanie z meczu

Niedzielne popołudnie na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków obfitowało w emocje i widowiskowe zdarzenia. Mecz pomiędzy miejscowym Rakowem Częstochowa a Zaglebiem Lubin zakończył się spektakularnym wynikiem 5-0 na korzyść gospodarzy, którzy zdominowali rywali od pierwszego gwizdka.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 4. minucie, kiedy to z imponującą precyzją Bogdan Racovițan umieścił piłkę w siatce. Nie zadowalając się minimalną przewagą, Raków kontynuował atakującą grę, co zaowocowało drugim golem strzelonym przez Johna Yeboaha w 39. minucie. Wynik na przerwę to zasłużone 2-0 dla drużyny gospodarzy.

Druga połowa to kontynuacja popisowej gry Rakowa, która zaowocowała trzecią bramką zdobytą przez Johna Yeboaha w 51. minucie, po czym Ante Crnac powiększył prowadzenie gospodarzy na 4-0. Ostatnią bramkę tego wyjątkowego meczu zdobył Sonny Kittel w 66. minucie, zapewniając swojej drużynie wynik 5-0.

Na boisku również nie obyło się bez emocji. Sędzia Tomasz Kwiatkowski musiał ukarać kilku zawodników Zaglebia Lubin żółtymi kartkami, a Marko Poletanović, Mateusz Wdowiak oraz Aleks Ławniczak zostali upomniani. Jednakże żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki.

Świetny występ Rakowa Częstochowa napawa optymizmem przed zbliżającymi się meczami z Sporting CP, Pogon Szczecin i Cracovią Kraków. Zaglebie Lubin natomiast będzie musiało szybko odbudować morale przed starciami z Widzewem Łódź, ŁKS Łódź i Legią Warszawa.