Mecz pomiędzy Raków Częstochowa oraz Piast Gliwice na stadionie Miejski Stadion Piłkarski Raków dnia 2024-02-17 19:00: wynik 3-1

W meczu 21. kolejki Ekstraklasy Raków Częstochowa podejmował Piast Gliwice na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków. Spotkanie odbyło się 17 lutego 2024 roku o godzinie 19:00. Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej części gry piłkarze Rakowa zdecydowanie przejęli inicjatywę i zdominowali rywala, kończąc mecz z wynikiem 3-1 na swoją korzyść.

Raków Częstochowa vs. Piast Gliwice: 3-1

Mecz 21. kolejki Ekstraklasy pomiędzy drużynami Raków Częstochowa i Piast Gliwice odbył się na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków o godzinie 19:00. Sędzią głównym spotkania był Jarosław Przybył.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn nie szczędzili głośnego dopingu, tworząc niezapomniany klimat. Zawodnicy obu ekip byli mocno zdeterminowani, co widać było od pierwszych minut spotkania.

Początek meczu nie przyniósł bramek, jednak emocje zaczęły wzrastać w drugiej połowie. To Piast Gliwice jako pierwsi objęli prowadzenie za sprawą Patryka Dziczka, który trafił do siatki w 56. minucie.

Jednak Raków Częstochowa szybko odpowiedział, kiedy to w 79. minucie Srdjan Plavšić zdołał wyrównać po asyście A. Crnaca. W końcówce meczu gospodarze odwrócili losy spotkania - najpierw w 90. minucie M. Cebula wpisał się na listę strzelców po podaniu A. Crnaca, a chwilę później Ł. Zwoliński ustalił wynik meczu na 3-1.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Żółte kartki otrzymali m.in. Fran Tudor, Erick Otieno i Bogdan Racovițan po stronie gospodarzy, a także Kamil Wilczek, Tomáš Huk czy Damian Kądzior po stronie gości. W doliczonym czasie gry także Srđan Plavšić z Rakowa oraz Fabian Piasecki i Patryk Dziczek z Piasta dostali żółte kartki.

Mimo starań obu drużyn, żadna z nich nie zdołała zdobyć czerwonej kartki. Raków Częstochowa odnosi zwycięstwo 3-1 nad Piastem Gliwice, co cieszyło miejscowych kibiców, a frustrację przynosiło fanom z Gliwic.

Na pocieszenie dla obu ekip są kolejne mecze, które już wkrótce odbędą się dla Rakowa z takimi rywalami jak Stal Mielec i Lech Poznań, a dla Piasta m.in. z Cracovią Kraków i Ruchem Chorzów. Emocje na pewno będą dalej nieustające!