Dnia 2024-05-11 18:00 na obiekcie Miejski Stadion Piłkarski Raków miał miejsce mecz pomiędzy Raków Częstochowa i Pogon Szczecin zakończony wynikiem 2-1

Intensywne starcie na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków zakończyło się zwycięstwem gospodarzy nad Pogonią Szczecin wynikiem 2-1 w ramach 32. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie, które odbyło się w piątkowy wieczór, dostarczyło kibicom sporo emocji, szczególnie w pierwszej połowie, gdzie Raków wypracował sobie dwubramkową przewagę. Mimo prób odrobienia strat w drugiej połowie, goście z Szczecina zdołali zdobyć tylko jednego gola, co nie wystarczyło, aby zatrzymać drużynę z Częstochowy.

Raków Częstochowa vs. Pogoń Szczecin - Relacja z Meczu

W meczu 32. kolejki Ekstraklasy drużyna Raków Częstochowa podejmowała na własnym boisku ekipę Pogoni Szczecin. Mecz odbył się na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków o godzinie 18:00. Sędzią głównym spotkania był Łukasz Kuzma z Polski.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 8. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po strzale G. Papanikolaou. Piękna bramka, która podniosła na duchu kibiców na trybunach. Później, w 20. minucie, to Ante Crnac podwyższył prowadzenie Rakowa na 2-0 po zagraniu J. Yeboaha. Ekipa z Częstochowy prezentowała się znakomicie, kontrolując grę i stwarzając sobie okazje do strzelenia kolejnych goli.

Druga połowa to zacięta walka, w której Pogoń Szczecin starała się odrobić straty. W 74. minucie jednak to Kamil Grosicki zdobył bramkę dla gości, zmniejszając wynik na 2-1. Mimo starań, Pogoń nie zdołała wyrównać, a Raków skutecznie bronił swoje prowadzenie do końcowego gwizdka.

Na boisku nie obyło się bez kartek. Żółte kartki otrzymali Fran Tudor (Raków, 40'), Ante Crnac (Raków, 62'), Leonardo Koutris (Pogoń, -5'), Mariusz Malec (Pogoń, 25'), Benedikt Zech (Pogoń, 51'), Leonardo Koutris (Pogoń, 68'), oraz Alexander Gorgon (Pogoń, 90').

Nie brakowało emocji, a w 90. minucie czerwoną kartkę obejrzał zawodnik Pogoni - Leonardo Koutris. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Rakowa Częstochowa, co cieszyło miejscowych kibiców zgromadzonych na stadionie.

Raków Częstochowa po tym zwycięstwie zmierzy się kolejno z Cracovią Kraków, Śląskiem Wrocław oraz Stalą Mielec. Natomiast Pogoń Szczecin czekają konfrontacje z Górnikiem Zabrze oraz kolejnym rywalem.