Najlepsze giełdy kryptowalutowe: Sprawdź co musisz wiedzieć zanim podejmiesz decyzję

Giełdy kryptowalut to miejsce, w którym użytkownicy mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty. Istnieją różne rodzaje giełd, ale wszystkie zasadniczo działają w ten sam sposób. Kiedy chcesz kupić lub sprzedać kryptowaluty, musisz udać się na giełdę, a następnie wymienić swoje pieniądze na wybraną kryptowalutę. Na niektórych giełdach możesz również kupić kryptowalutę za walutę fiat, taką jak dolary lub euro. W tym przewodniku pomożemy Ci wybrać najlepsze giełdy kryptowalutowe w oparciu o szereg czynników. Porozmawiamy o takich rzeczach, jak bezpieczeństwo, opłaty i obsługiwane kryptowaluty. Ale pamiętaj - bez względu na to, z której giełdy korzystasz, zawsze musisz przeprowadzić badania i zrozumieć związane z tym ryzyko.

Coincheck

Coincheck to japońska giełda kryptowalut, która istnieje od 2014 roku. Oferuje niskie opłaty transakcyjne, platformę handlową o wysokim poziomie bezpieczeństwa i wsparcie wielojęzyczne. Coincheck oferuje również aplikację mobilną zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS. Użytkownicy mogą kupować, sprzedawać i przechowywać Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Coincheck jest jedną z najlepszych giełd kryptowalutowych dla początkujących w Azji.

Changelly

Changelly to globalna giełda kryptowalut z siedzibą w Pradze, w Czechach. Istnieje od 2013 roku i jest jedną z największych i najbardziej zaufanych platform handlowych na świecie. Changelly oferuje niskie opłaty handlowe, duży wybór kryptowalut, platformę handlową o wysokim poziomie bezpieczeństwa i wsparcie w wielu językach. Możesz kupować, sprzedawać i przechowywać Bitcoin, Ethereum, Litecoin i inne altcoiny za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Jeśli szukasz zaufanej platformy, która akceptuje karty kredytowe, Changelly może być dla Ciebie dobrą opcją.