Interesujesz się windsurfingiem? Wybrane porady i wskazówki

Zacznij pływać na windsurfingu z odpowiednim sprzętem i świetnymi wskazówkami i trikami, a szybko zrobisz postępy. Pamiętaj, że krzywa uczenia się nie jest tak stroma, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Przygotuj się, znając odpowiednią terminologię, a będziesz na dobrej drodze do udanego i przyjemnego sportu. Jak w każdym sporcie, istnieje wiele poziomów jakości poszczególnych elementów wyposażenia. Nie oznacza to jednak, że musisz wydać tysiące dolarów na wysokiej klasy sprzęt do windsurfingu. W rzeczywistości, najlepszy sprzęt do windsurfingu dla początkujących jest zaprojektowany z myślą o prostocie.

Porady dla początkujących

Oglądaj filmy z windsurferami w akcji. To da ci pojęcie, w co się pakujesz. Jeśli dowiesz się, jakie są terminy i sprzęt, będziesz przygotowany, gdy wybierzesz się na plażę lub do szkoły windsurfingu.Spróbuj innych sportów wodnych. Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś żeglować, pomocne może być spróbowanie najpierw innych sportów wodnych. Spróbuj surfingu, kajakarstwa lub kanu. Spróbuj również wypożyczyć sprzęt. Jeśli nie jesteś pewien, czy windsurfing jest dla Ciebie, Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze. Przeczytaj porady i wskazówki online. W sieci można znaleźć mnóstwo porad i wskazówek, które mogą okazać się pomocne, gdy zaczynasz przygodę z windsurfingiem.

Jaką deskę wybrać?

Deska dla początkujących powinna być łatwa w użyciu i mieć stabilny kształt, aby mogła unieść większą osobę. Deska powinna być wystarczająco szeroka, aby zapewnić stabilne oparcie i powinna mieć głęboki kanał wzdłuż środka, aby umożliwić łatwe założenie pasków na stopy. Jeśli masz ponad 6 stóp wzrostu, możesz wybrać deskę dłuższą niż 7', ponieważ pozwala to na lepszą kontrolę nad deską i zwiększa szanse na utrzymanie się na niej. Waga deski jest również ważna. Jeśli jesteś początkujący, cięższe deski będą łatwiejsze do wiosłowania niż lżejsze. W miarę postępów w windsurfingu możesz zmienić deskę na lżejszą. Gdy znajdziesz deskę, która Ci się spodoba, poproś właściciela sklepu lub profesjonalistę o pomoc w wyborze odpowiedniego modelu, który będzie odpowiadał Twojemu poziomowi doświadczenia.

Który żagiel jest dla Ciebie odpowiedni?

Żagle windsurferów są dostępne w wielu rozmiarach i kolorach, a wszystkie różnią się pod względem jakości i wydajności. Jeśli jesteś początkujący, najlepiej jest kupić żagiel, który jest odpowiedni do lekkich wiatrów. Na przykład, możesz wybrać żagiel o długości 6,5 m lub 7 m, jeśli planujesz uprawiać windsurfing przy słabych wiatrach. Jeśli wybierzesz większy żagiel, taki jak 9m, nawet lekkie wiatry będą dla Ciebie zbyt trudne.